pn. - pt.: 11:00-20:00

sob.:11:00-16:00

Warszawa, ul. Nugat 9 lok. U 11 mapa

tylko 6 minut od stacji metro Imielin

Prezentacja SPA

{article video prezentacja naszego Spa off}[text]{/article}

Hirudoterapia - leczenie pijawkami na Ursynowie

Hirudoterapia Warszawa, leczenie pijawkami Ursynów

Od dawna znane były naszym babciom pijawki. To one używały je w celach leczniczych. Nie miały jednak fachowej wiedzy uważały,że służą do upustu krwi. Teraz mamy wiedzę medyczną z zakresu hirudoterapii. Ślinianki pijawki, które są wpuszczane po przystawieniu pijaki wpuszczają nam do organizmu różne związki. Najważniejszy z nich to HIRUDYNA lek nie odzyskiwany przez medycynę akademicką a jakże potrzebny wręcz niezbędny w leczeniu zakrzepicy. Związki zawarte w ślinie pijawki to naturalne antybiotyki, antydepresanty, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i inne. Na końcu będą Państwo mieli pełen wykaz związków produkowanych przez pijawki. Zabiegi polegają zrobieniu obszernego wywiadu. Następnie przystawiamy pijawki w miejsce ustalona przez hirudoterapeutę. Nasze pijawki zakupione są w laboratoriach medycznych i posiadają odpowiednie certyfikaty. Każda pijawka jest używana jednorazowo później poddana utylizacji. Zabieg nie jest bolesny. Jedynie odczuwamy gdy pijawka wgryza się w skórę minimalne ukucie. Następnie wpuszcza substancje przeciwbólowe i odczuwamy dużą ulgę nawet w najbardziej dokuczającym nam bólu. Czas i ilość przystawień dobierana jest indywidualnie do pacjenta w zależności od jego schorzeń. Na jeden zabieg przystawiamy minimum 4 pijawki.

{tab Wskazania}

  • Przynieść historię choroby.
  • Aktualny wynik INR (może być tez wynik morfologii).
  • Nie wolno bezpośrednio przed zabiegiem brać leków rozrzedzających krew.
  • Po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym: Silne leki powinny zostać ostawione na dzień przed zabiegiem.
  • Przed zabiegiem nie balsamujemy ciała, nie używamy pachnących mydeł i perfum.

{tab Po leczeniu pijawkami}

  • Większość pacjentów w miejscu ugryzienia pijawki odczuwa swędzenie. Ranek nie powinno się drapać lecz posmarować Fenistilem (żel stosowany po ukąszeniach komarów).
  • Wszelkie zmiany w promieniu 1-2cm od ranki są normalne, lecz w przypadku gdy swędzenie będzie bardzo silne i pojawi się opuchlizna można zastosować maść Hydrocortisonum 0,5% (bez recepty).
  • Sporadycznie pojawić może się większa opuchlizna z zaczerwienieniem, wtedy zazwyczaj pomaga Tribiotic 1g (bez recepty).
  • W rzadkich przypadkach po zabiegu krew może lecieć nawet 24 godziny. Jeśli leci za długo lub leci jej za dużo należy założyć opatrunek uciskowy lub robić zimne okłady.

{tab Cena|active|grey}

Cennik na usługi Hirudoterapii (leczenie pijawkami)

lp. Zabieg Jednostka Cena
28Hirudoterapia (leczenie pijawkami) bez pijawek60 - 90 min.50 zł.
29Pijawka dla Hirudoterapii1 sztuka20 zł.

{tab Kto Wykonuje}

{module Nasz personel - Małgorzata Pozaroszczyk}{/tabs}

Leczenie Pijawkami

{article youtube - video leczenie piejawkami on}{text}{/article}

Prezentacja SPA

{article video prezentacja naszego Spa off}[text]{/article}

Certyfikaty